Взято учать у Міжнародній конференції «Виноградарство і виноробство в європейських країнах – історичні аспекти та майбутнє», яка була організована Академією сільськогосподарських наук Грузії. У привітальній мові прийняли участь: президент Академії сільськогосподарських наук Грузії академік Гурам Алексідзе, президент Спілки європейських академій наук сільського господарства, продовольства та природи (UEАA), французької академії сільського господарства, проф. Мішель Тібье; доктор Юзеф Турок (Словаччина) - Університет Братислави; доктор Фабіо Квагліно (Італія) - Університет Мілана; доктор Рафаель Окете Рубіо (Іспанія) - Севільський університет; академік Нодар Чхартішвілі (Грузія) - Грузинська академія сільськогосподарських наук; директор Національного агентства вина штату Джорджія Георгій Саманишвили (Грузія). Від України привітальне слово було надано академіку НААН України В.В. Харебі та завідуючій лабораторії вірусології і мікробіології ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» Конуп Л.А. було передано тематичні подарунки.

На пленарній секції першого дня конференції були розглянуті доповіді колег із Франції, Іспанії, Румунії, Грузії. Перший день конференції завершився виїздом на Науково-Дослідний Центр Сільського Господарства Грузії, з дегустацією вин, та відвідування винограднику Центу.

На другий день конференції були розглянуті доповіді колег з Іспанії, Словаччини, Франції, Румунії, Грузії і України, що стосувалось питань виноградарства і виноробства Європейських країн. Мною представлено інформацію про напрямки діяльності ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» та доповідь на тему: «SANITARY CERTIFICATION IN THE PRODUCTION OF QUALITATIVE PLANTING MATERIAL OF VINOGRAD: EUROPEAN EXPERIENCE AND UKRAINIAN REALITIES».

В цей день було підписано договір про творчу співпрацю між ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України і Академією сільськогосподарських наук Грузії та другий договір між ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» НААН України та ЮЛПП Науково-Дослідний Центр Сільського Господарства Грузії. Наприкінці завершення конференції було прийняття та затвердження Декларації і рекомендації щодо конференції і розвитку виноградарства і виноробства країн Європейського Співтовариства. Другий день конференції завершився екскурсією до Агентства по акредитації вина Міністерства Сільського Господарства Грузії. Останній день роботи конференції завершився дружньою вечерею.

Третій день конференції було присвячено технічним екскурсіям: Дім-музей в маєтку Олександра Чавчавадзе в Цинандалі, Телаві, відвідування винної компанії «Хареба» (Кварелі).

Завершилася конференція дружньою вечерею. За результатами Міжнародної конференції був виданий збірник анотацій конференції. Повний текст статей буде опубліковано в журналі Академії сільськогосподарських наук Грузії протягом 2017-2018 років.