12 грудня 2017 р. в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є Таїрова» відбулася ознайомча зустріч з експертами Проекту «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні»:Саверіо Савіо, керівником Проекту, експертом з питань сільського господарства. Є досвідченим менеджером з виноробства, консультанта з питань сільського господарства і агропромисловості, а також керівником ряду різних проектів технічної допомоги;

Дарко Якшичем, ключовим експертом Проекту з питань географічних зазначень. 17 років працює в Міністерстві сільського господарства та охорони навколишнього середовища Сербії. Дарко Якшич є визнаним фахівцем в галузі розробки та реалізації аграрної політики з досвідом створення декількох європейських моделей систем географічних зазначень для вина в Сербії та Чорногорії;

Фредериком Жуліа, неключовим старшим експертом з питань створення системи географічних зазначень, зонування виноградарства. Володіє глибокими знаннями в галузі виноробства та консультування виноградників, а також органічного виробництва винограду і вина. Одним із його головних достоїнств є покращення якості вина, загальний маркетинг і розробка експортної стратегії для Європи. Він приймав участь в створенні географічних зазначень в країнах Східної Європи (БЮРМ, Молдова, Грузія).

До участі у заході долучилися науковці ННЦ «ІВіВ ім. В.Є Таїрова», представники Одеського державного аграрного університету, Одеської національної академії харчових технологій та виноградарсько-виноробних підприємств різних форм власності.

Зустріч відкрив директор ННЦ «ІВіВ ім. В.Є Таїрова», академік НААН Власов Вячеслав Всеволодович.

Надалі експерти Проекту розповіли про переваги створення системи географічних зазначень та залучення підтримки Проекту. Було зазначено, що команда Проекту прагне розвинути тісні зв’язки та налагодити координацію з виробниками вина та алкогольних напоїв Одеси та Одеської області.

Слід зазначити, що Проект «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні» розпочав свою роботу в Україні з вересня 2017 р. Одне із основних завдань Проекту – надання допомоги українським виробникам у

Ключовими партнерами Проекту є Міністерство економічного розвитку та торгівлі України, що відповідає за реалізацію державної політики у сфері захисту інтелектуальної власності, а також Міністерство аграрної політики та продовольства України, що відповідає за розвиток сільських територій та систему контролю якості сільськогосподарської продукції.

Серед учасників заходу відбулася жвава дискусія з приводу обговорення напрямків проекту та їх особливостей в Україні, активну участь в обговоренні взяли представники ТОВ «ПТК «Шабо», ТМ «Колоніст», ТОВ «Винхол Оксамитне» та інші.

Після завершення заходу учасники та запрошені ознайомилися з інноваційними науково-технічними розробками ННЦ «ІВіВ ім. В.Є Таїрова», відвідали акредитовану за міжнародними стандартами ISO 17025 хіміко-аналітичну лабораторію відділу виноробства та ознайомилися з фондом раритетної літератури Інституту.