15 лютого 2018 року на засіданні вченої ради ННЦ «ІВіВ ім. В.Є.Таїрова» НААН відбувся щорічний звіт аспірантів Інституту.
На звітній сесії було затверджено тему дисертаційної роботи аспіранта набору 2017 року Хоменко Ольги Олегівни та призначено наукового керівника - кандидата сільськогосподарських наук Баранець Л.О.

9 лютого 2018 р. у м. Тарутине відбувся семінар «Стан виноградних насаджень Одеської області та рекомендації по догляду за ними в 2018 році».12 грудня 2017 р. в ННЦ «ІВіВ ім. В.Є Таїрова» відбулася ознайомча зустріч з експертами Проекту «Підтримка розвитку системи географічних зазначень в Україні»:ukrarg На території виноградарської зони України впродовж грудня 2017 року спостерігалася доволі тепла погода – середньомісячна температура повітря знаходилась в межах 4,5…6 °С тепла, мінімальна температура не знижувалась менше 4 °С морозу, а максимальна досягала 11-14 °С тепла. Опади на протязі грудня в основному були у вигляді дощу та у Запоріжжі, Миколаєві і Одесі склали 40-44 мм, у Херсоні – 29 мм, а в Ужгороді - 136 мм.28 листопада цього року в Одесі (Приморський район, Гагарінське плато 5/4) на території Вірменського культурного центру відбулася закладка винограднику столових сортів винограду селекції ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова» – дарунок академіка НААН України, директора Інституту Власова Вячеслава Всеволодовича, приурочена до 22-ої річниці відкриття та освячення храму Св. Григорія Просвітителя. У заході взяли участь співробітники відділу виноградарства ННЦ «ІВіВ ім. В.Є. Таїрова», президент ГО «Одеська Вірменська Община» Тігранян Самвел Ліпаритович, Хрещений Вірменської Апостольської церкви Св. Григорія Просвітителя Симонян Ваган Владикович та Настоятель цього храму Отець Абгар Глчяну. Нагадаємо, що засновник Інституту виноградарства і виноробства (1905 р.) Василь Єгорович Таїров був вірменином за походженням та організатором Вірменського Комітету в Одесі (1914-1918 рр.).